Megújult a Lángoló!
Olvasd cikkeinket az új oldalunkon, ahol az eddigieknél jóval több tartalom vár!
Daydream Nation, Dirty, Goo, Sister, Washing Machine – alaplemezek, amelyek sok „függetlenzene-rajongó" életét megváltoztatták. Nyilván közhely, de a Sonic Youth nélkül sok mai rockzenekar nem szólna úgy, ahogy. Idén új nagylemezük jelenik meg, melynek pikantériáját az adja, hogy már nem nagykiadónál (Universal), hanem újra egy független kis cégnél (Matador) jön majd ki a cucc. Alig várjuk, de van ennél egy még jobb hír.
Április 21-én kerül a mozikba az Iron Maiden Flight 666 - The Movie című egész estés dokumentumfilmje a zenekar 2008-as turnéjáról, ami szinte teljes bepillantást enged a Maiden-gépezet működésébe. Ez az a Somewhere Back In Time elnevezésű, és még jelenleg is tartó (február 10-én Belgrádban lépnek fel) nagyszabású világ körüli túra, amin Bruce Dickinson énekes saját maga vezette városról városra a maidenesre matricázott Boeing 757-es repülőgépet, és mellesleg Magyarországon is felléptek a Sziget Fesztivál nulladik napján. Arról nem szól a fáma, hogy ezt a filmet itthon is láthatjuk-e (valószínűleg nem, esetleg majd DVD-n), de néhány Brit moziban maga a zenekar is végignézi majd a bemutatót a közönséggel együtt. Itt egy kis ízelítő belőle:
Sebestyén Balázs Korog-basszusgitáros úgy döntött, hogy egy időre elhagyja Magyarországot, így zenekara kénytelen volt új hangszeres után nézni addig. A beugró egy Keszei Krisztián nevű úr lett, aki immár harmadszor megy vissza a csapatba, igaz most nem a gitáros poszt lett az övé, de annál izgalmasabbnak tűnik a dolog. Az új felállást most hétvégén (január 24.) kapásból le is lehet ellenőrizni a Ráday Klubban, ahol is a Wackor, és a Magor társaságában lépnek fel, ráadásul belépőt sem kell fizetni.
Legalábbis Andreas Kisser szerint. A Sepultura-gitáros elmondta, hogy mivel Max Cavalera sokkal többet szerepel a sajtóban a Soulfly és a Cavalera Conspiracy kapcsán, így az általa dumált sok hülyeséget is jóval többen hallják. Ebből adódóan a rajongók azt hiszik valósak a Sepultura-újjáalakulásról szóló pletykák is, pedig nem. A jelenlegi felállás él és virul, nem is lehetne jobban, ráadásul saját véleményük szerint egy igen erős albumot raktak össze A-Lex címmel, amit mellesleg meg is lehet akár azonnal hallgatni teljes egészében
Pink - Funhouse