2018.09.25. 09:58 – Lángoló

Irány a nemzetközi piac! - 125 millió forint a magyar könnyűzene külföldi megjelenésére

Megújult a Lángoló!

Olvasd cikkeinket az új oldalunkon, ahol az eddigieknél jóval több tartalom vár!

nemzetkozi.jpg

Három pályázati kiírás keretében, összesen 125 millió forinttal kívánja támogatni az NKA Hangfoglaló Könnyűzene Támogató Program Kollégiuma a magyar könnyűzene nemzetközi jelenlétét. A showcase konferenciákra igényelhető támogatásra október 17-ig, a nemzetközi turnékra, fellépésekre, valamint az elektronikus zenei altémára november 19-ig lehet jelentkezni az NKA honlapján keresztül.

A Nemzetközi Piacra Lépést Támogató Alprogram a Hangfoglaló Program komplex támogatási rendszerévé nőtte ki magát. Az alprogram és az azon belül működő – szintén önálló branddé fejlődött – exportiroda, a HOTS (Hungarian Oncoming Tunes) évente több száz millió forintot fordít arra, hogy a magyar zene a nemzetközi zenei piac ismert és elismert tényezőjévé váljon. A komplexitás jegyében a 2017/2018-as etapban már nemcsak zenekarok külföldi koncertjeit, turnéit és promócióját támogatta az Alprogram, hanem hathatós segítséget nyújtott a magyar könnyűzene nemzetközi jelenlétének megszervezésében is. Ennek keretében showcase fesztiválokra juttatott el exportképes zenekarokat és zeneipari szakembereket, helyi ügynökségek bevonásával promótálta a támogatott formációkat, valamint felkészítő tréningeket szervezett a külpiacok felé orientálódó hazai zenészeknek.

A Hangfoglaló Program a 2018/2019-es évadban is többféle támogatási formával igyekszik segíteni a nemzetközi piacokra igyekvő előadókat, amelyhez kapcsolódva ezúttal három témában jelentek meg pályázati felhívások.

A magyar elektronikus zene nemzetközi érvényesülésének támogatására 10 millió forintos keret áll rendelkezésre. A Hangfoglaló Program történetében első alkalommal kiírt pályázatra elektronikus zenei műfajba sorolható együttesek, előadóművészek pályázhatnak, a támogatást pedig külföldi fellépésre és promócióra fordíthatják.

Százmillió forint áll rendelkezésre a külföldi élőzenei fellépések – vendégszereplések, koncertek, turnék – támogatására. Erre a pályázatra a könnyű-, jazz-, és világzenei műfajba besorolható, élőzenét játszó együttesek, előadóművészek jelentkezését várják. A pályázat keretében fellépésenként akár 600.000 Ft-ot is igényelhetnek a jelentkezők.

Ennek a két pályázatnak az elkészítésére ezúttal hosszabb határidő áll rendelkezésre – november 19-ig várják a jelentkezéseket az NKA honlapján –, ugyanis a kollégium azt szeretné, ha a zenekarok és előadók hosszabb távú, nemzetközi koncepciót is mellékelnének az anyagukhoz. Ezeknek az elkészítésében kíván segíteni a HOTS október végi képzése. Az exportiroda második éve gondoskodik a piacserkentő, folyamatos nemzetközi jelenlétről, és az új pályázati kiírások mellett szeretné elérhetővé tenni azt a tudást és gondolkodásmódot, aminek köszönhetően a nemzetközi karrierre vágyó zenekarok megtalálhatják saját reális jövőképüket. Az első ilyen workshop a karriertervezésről és a kiadói rendszerről szól majd két nemzetközi vendéggel, az A38 Hajó Backstage-nek is otthont adó kiállítóterében. A képzés részleteiről hamarosan bővebb tájékoztatás válik elérhetővé a HOTS Facebook-oldalán.

Ezek mellett a harmadik, szintén most megjelent pályázat, a külföldi könnyűzenei showcase fesztiválokon, valamint könnyűzenei konferenciákon való részvételt támogatja: a tervezett keretösszeg összesen 15 millió forint. Ez a kiírás a magyar könnyűzenében dolgozó szakembereket kívánja segíteni a nemzetközi kapcsolatok kiépítésében és elmélyítésében. Ennek a pályázatnak a benyújtására – amelyre szintén az NKA honlapján keresztül van lehetőség – egy hónap áll rendelkezésre, a beadási határidő 2018. október 17., éjfél.

A posztot a Hangfoglaló Program keretében az NKA támogatta

nka_hangfoglalo_logo_650.png


hangfoglaló program #hangfoglaló2018



Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

süti beállítások módosítása