Megújult a Lángoló!
Olvasd cikkeinket az új oldalunkon, ahol az eddigieknél jóval több tartalom vár!
Bár legszívesebben szívlapáttal verném be azoknak az arcát, akik folyton előhozakodnak az "én márpedig az eredeti énekessel bírtam a(z) ____________-t"* szlogennel, szégyenszemre be kell álljak a sorba, mert a Killswitch Engage fénypontja számomra inkább volt az alapító-énekes Jesse Leach, mint Howard Jones. Arról nem is beszélve, hogy a két legutolsó lemezük inkább kerül a felejthető alkotások, mint a metaltörténelem klasszikusai közé. Aki ezügyben együttérez velem (meg az is, aki nem), most boldogan meghallgathatja a Times Of Grace névre keresztelt zenekart és első közkinccsé tett dalukat, a Strength In Numberst. Ugyanis a Times Of Grace nem más, mint a fent említett Leach és Adam Dutkiewicz (Killswitch Engage-gitáros -dobos -köpenyes elmebeteg -góré) közös gyermeke. A projekt létezése mondjuk felvet néhány kérdést, mint pl. 1. Mi a fészkes fenének erőlködnek az anyabandával, ha tudnak jó zenét is írni? vagy 2. Minek csinál projektet, amikor tulajdonképpen tökugyanolyan szinte a zene, mint az eredeti?
Október 14-én Harcsa Veronika
Nemrég jelent meg a Bad Religion Dissent Of Man című új nagylemeze (amiről a Lángoló Gitárok is írni fog hamarosan), és ennek örömére a Myspace és a SPIN kiadott egy tribute albumot
A zenei élet egyik legrondább irányzata a crustcore, de a death metalból indult Entombednek köszönhetően elismert stílus a metál undergroundban. A d-beat ütemre, a zörgő gitárokra, a morgó basszusra, és az üvöltöző vokálra épülő hangzás egyik jeles képviselője a szűken ötéves Black Breath. A
Van nekünk ez a túlzás nélkül túlzó műsorunk, a Megasztár. Az új széria már legendaként emlegeti magát, meg az előző sorozatokban éneklő tehetségeket, de annak kevesen néznek utána, hogy vajon a korábbi szériák "sztárjai" mit is csinálnak most. Az énekesek vagy belebolondultak a semmibe, ami a műsor után fogadta őket, vagy megkeresték, és meg is találták a helyüket. Kandech Evelyne például az
A Wall of Sleep korábban úgy tűnt, hogy Holdampf Gábor és Füleki Sándor (ének és gitár, mindketten volt Mood-zenészek) megbonthatatlan egységére épül. A zenekaron belüli viták miatt azonban Holdampf elhagyta a zenekart, és azóta már egy új társasággal (Magma Rise) lemezt is adott ki. A gitáros viszont új énekest keresett. Cselényi Csaba párhuzamosan a Stardrive-ban is frontember. A zenekar el is készült a lemezével, amiről egy dal fent van a
Kész csoda, hogy több mint húsz évet kellett várni arra, hogy a nyolcvanas évek négy legnépszerűbb thrash-zenekara, a Metallica, a Slayer, a Megadeth és az Anthrax együtt turnézzon. Teljesen evidens lett volna ez a felállás már 1988-ban is, de valamilyen oknál fogva soha nem jött össze. Viszont most, 2010-ben örülhetett minden európai metálrajongó, mert a Sonisphere fesztiválsorozat keretében, ha nem is minden állomáson, de valósággá vált számukra ez az álom. A bolgár fővárosban, Szófiában olyannyira, hogy nem csak egymás után játszottak a zenekarok, hanem egyszerre is. A Metallica ráadásában, az Am I Evil? című Diamond Head-feldolgozás alatt szinte mindenki egyszerre volt a színpadon. Azért szinte, mert a Slayert csak Dave Lombardo dobos képviselte, igaz a végén történő fotózáshoz már csupán Kerry King gitáros hiányzott a teljes társaságból. Itt a metáltörténelmi esemény felvétele: