Megújult a Lángoló!
Olvasd cikkeinket az új oldalunkon, ahol az eddigieknél jóval több tartalom vár!

Van egy jó hírem azok számára, akiknek mostanára már teljesen elege lett a karácsonyi hangulatból, ugyanis minden várakozással ellentétben 2016 utolsó dalmegosztásában egyetlen ünnepi szám sem szerepel. Egy csomó érdekes újdonság viszont igen, olyan előadóktól, mint a Blahalouisiana, az Óriás, a TEJ, az EZ Basic vagy a Jazzékiel, és ez még közel sem mindenki, úgyhogy érdemes lejjebb tekerni.


A mius zenekar, vagyis Horányi Júlia énekesnő és Álmos Gergely zeneszerző elkészítette második nagylemezét, ami január 27-én jelenik meg. A tagok elmondása szerint a rájuk jellemző elektro-akusztikus downtempo hangzásvilág a Tessellation című albumon még egységesebbé és letisztultabbá vált. Az elektronika hangsúlyosabb szerephez jut, a Behind The Line című bemutatkozó albumhoz képest pedig a gitár dominanciáját a billentyűs hangszerek veszik át. A tíz új szerzemény között több szempontból kakukktojásnak számít a most bemutatott Aranyszárnyú című dal.
Ingyenesen letölthetővé tette Behind The Line című bemutatkozó nagylemezét a mius. Horányi Júlia színházi díszlet-jelmeztervező és Álmos Gergely EUROPAN-díjas építész zenekara 2011-ben jelentette meg World Is Changing című EP-jét. A jazz, trip-hop, downtempo, r'n'b, rock és nagyzenekari elemekkel, valamint nagybőgővel, trombitával, üstdobbal, hegedűvel kísérletező duó egy éves előkészítés után most jelentkezik Behind The Line című albumával, amelyen 13 szerzemény kapott helyet. A lemez fizikai formátumban csak limitált példányszámban jelent meg. A dalokat ingyen lehet letölteni a
Még mindig téli álmukat alusszák a zenekarok, ezért a mostani klipmegosztást szinte úgy kellett összekaparni, de szerencsére bőven akadt most pár említésre méltó kisfilm. Ilyen például a mius videója, ami a Lángoló Gitárokon debütál, de említhetnénk a kis költségvetésből egész pofás videókat összehozó Zombie Girlfriendet, Barabás Lőrincet vagy a Frozen Steaket is. A low budgettől eléggé távol áll Ákos filmelőzetese az új Dredd bíróhoz, ami magasan a leglátványosabb az eheti felhozatalból. Külföldről akad két industrial alkotás, először a The Soft Moon, majd Trent Reznor How To Destroy Angelse, a Django Django pedig rohadtul unja magát a házibuliban. Earl Sweatshirtnek egy rajongó forgatott egy egészen furcsa videót, a végére pedig meghagytuk Cristofelt, nehogy szegény a végén öngyilkos legyen, amiért már a rühes kutyát sem érdekli az a fos, amit zenélés címen csinál.