Megújult a Lángoló!
Olvasd cikkeinket az új oldalunkon, ahol az eddigieknél jóval több tartalom vár!
A Lángoló Gitárok múlt héten elkezdett, a Sennheiser MOMENTUM előadóit bemutató, nyereményjátékkal egybekötött cikksorozatának második részében a videolánc magyar szereplője, a Kodály Method kerül reflektorfénybe. Emellett folytatódik nyereményjátékunk is a következő két kérdéssel. Részletek a hajtás után!
A Sennheiser What is your MOMENTUM? kampányában a maga nemében egyedülálló zenei, művészeti kezdeményezéseket támogat. A támogatott produkciókban, előadókban leginkább az a közös, hogy mindannyian forradalmiak a maguk nemében, akik a hangzás határait újraértelmezve olyan dolgokat tesznek, amit előttük még senki más. Cikksorozatunkban a Sennheiser inspiráló projektjét szeretnénk megismertetni veletek, mivel itt tényleg találkozhattok néhány olyan, kuriózumnak tekinthető zenei vonatkozású alkotással, amelyeket érdemes megismernetek. Ezúttal egy magyar alkotóközösséget ajánlunk figyelmetekbe.
A 2010-ben a Magyar Filmszemlén díjat nyert és Cannes-ba is eljutó Itt Vagyok című kisfilm rendezője, Szimler Bálint nem ült a babérjain a siker után. Rév Marcell operatőrrel megalakították a Kodály Method kollektívát, amely a híres magyar népzenegyűjtő Kodály Zoltán zenepedagógiai módszeréről kapta a nevét. „A zene mindenkié” – állította Kodály és ezt az ő örökébe lépő filmesek is így gondolják. Olyan kisfilmeket és videoklipeket készítettek el, amelyek a különböző magyar és külföldi előadók személyes oldalát fogták meg. Sajátos forma és ízlésvilágot közvetítettek ezekkel a filmekkel, mindig az előadók élményeiből, történeteiből táplálkozva, és velük együtt dolgozva. A Kodály Method videók bár mind egyediek, természetesen felismerhető stílusjegyekkel rendelkeznek, amitől felvételeik egyfajta folytonosságot sugároznak. Jellemzők rájuk a különleges helyszínek, ezek nem megszokott módon, új szemszögből való bemutatása.
A Balaton Method című film lesz a 11 videó egész estés folytatása. A zenés dokumentumfilm, melynek forgatása a napokban kezdődik, egyfajta roadmovie a Balaton körül. Az utazást állomásról állomásra a részt vevő zenekarok klipjei tagolják. A Balaton jellegzetes hangulatát megidézve ez a film beszél majd Magyarország szépségeiről és arról, hogy milyen ma ebben az országban zenélni. A filmhez sikerült megnyerniük olyan zenei nagyágyúkat is, mint a Supernem és a Quimby. Céljuk, hogy egy kor- és zenetörténeti jelentőségű alkotást hozzanak létre, és ebben a rajongótáboruk is segítette őket: idén tavasszal 10 ezer eurót gyűjtöttek össze az interneten, s ezzel a Balaton Method az eddigi legsikeresebb magyar művészeti crowdfunding-kampány lett.
A Kodály Methodról bővebben: http://www.sennheiser-momentum.com/hu_HU/further-artists/artist015.html
A videósorozatban számos hasonlóan érdekes történetre lelhetsz!
A brit testvérpár, Guy és Howard Lawrence, akik apukájuk házi stúdiójában kezdték a zenélést, és a Disclosure nevű dance duóként robbantak be az Egyesült Királyság zenei életébe.
Disclosure: http://www.sennheiser-momentum.com/hu_HU/artists/artist-7.html
Gingger Shankar, aki turnézott a Smashing Pumpkins-szal, és nagyszabású mozifilmek, mint például a Mel Gibson rendezte Passió zenéjének megírásában is közreműködött. Első számú hangszere a tízhúros hegedű, amivel egy teljes vonós zenekart lehet megszólaltatni a hegedűtől a brácsán, és a csellón át a nagybőgőig.
Gingger Shankarról bővebben: http://www.sennheiser-momentum.com/hu_HU/further-artists/artist008.html
A Sennheiser és a Lángoló Gitárok szeretné minél több olvasóhoz eljuttatni ezeket a formabontó produkciókat, ezért egy háromfordulós nyereményjátékot is hirdetünk, amelynek nyereménye egy tetszőleges színben választott Sennheiser MOMENTUM On-Ear fejhallgató. A játékban azt kérjük, hogy oszd meg a Facebook-oldaladon a neked legjobbam tetsző Momentum produkciót, valamint válaszolj néhány, a kampánnyal és a Sennheiserrel kapcsolatos kérdésünkre. A megfejtéseket szokásosan a jatek@langologitarok.hu e-mail címre várjuk, Lángoló-Momentum-játék tárggyal. Fontos, hogy lájkoljátok a Lángoló Gitárok és a Sennheiser Facebook-oldalait.
És most jöjjön a második két kérdés!
3. Mi lesz a Kodály Method által készített egész estés film címe?
a. Fehér Isten
b. Balaton Method
c. Fehér Balaton Method
4. Melyik évben alapították a Sennheiser elődjét, a Labor W-t?
a. 1945
b. 1886
c. 1981
A megoldásokért érdemes a Sennheiser honlapján, valamint a wikipedián szétnéznetek! Hamarosan jövünk a sorozat befejező részével! Az első részt és az első két kérdést itt találjátok meg!
További infók a Sennheiser MOMENTUM sorozatról:
A Sennheiser MOMENTUM kampány oldala.
A Sennheiser MOMENTUM Facebook-oldala.