Megújult a Lángoló!
Olvasd cikkeinket az új oldalunkon, ahol az eddigieknél jóval több tartalom vár!
Hallottatok már a Shuttle-ról? Nem? Mi sem, pedig Gróf Balázs most ennek a formációnak készített videót. Mivel Gróf ezáltal sokkal többet tud a dologról, így gyorsan át is adjuk a szót neki, mondjon el róla mindent, és természetesen a videót is meg lehet nézni.
Grégoire Pasquier egy svájci elektronikus zenei producer, aki hangmérnökként dolgozik stúdióban és koncerteken, az ő egyszemélyes zenei projektje pedig a „Shuttle”. Emailben érdeklődött nálam pár hónapja, hogy tudnék-e az egyik dalára klipet csinálni, bár gyorsan hozzátette, hogy ez nem az a fajta kemény gitárzene, amihez én általában klipeket szoktam csinálni. Ahogy meghallgattam a számot, amit küldött, visszaírtam neki, hogy mennyire örülök a megkeresésnek: végre valaki nem fanyűvő metálra, hanem nyolcvanas évek ihletésű szintetizátoros popzenére kér tőlem klipet, aminek bármilyen hihetetlen, szintén nagy rajongója vagyok! Kezdjük azzal, hogy a nyolcvanas évekbe négy évesen érkeztem, szóval az pont a kamasszá cseperedésem évtizede. Az összes akkor menő popzene és film egy életre belevésődött az agyamba, a metálra pedig csak az évtized legvégén, vagyis inkább már ’90-ben fordultam rá.
Greg egyetlen dolgot kért a klipjével kapcsolatban: legyenek benne macskák. Úgy gondoltam, hogy ezt a megrendelői óhajt pont nem lesz nehéz egy olyan ország szülöttjeként teljesítenem, ahol a Macskafogónak nagyobb nemzeti összetartó ereje van, mint a Himnusznak, Mr. Teufel és Safranek karakterének jelentősége pedig csak Széchenyi Istvánéval vagy Petőfi Sándoréval mérhető. Ezen kívül bőven akartam a klipbe utalást a nyolcvanas évek számomra legnagyobb előadójára, Prince-re (az összehasonlításhoz melegen ajánlom a „1999” című klipet!), és a korszak talán első számúnak mondható scifije, a Szárnyas fejvadász előtt is próbáltam itt-ott kalapot emelni.
A szám címe Japanese Journey, a szöveg is Japánban kalandozik, ezért rajzoltam pár jellegzetes figurát és szörnyet is a japán folklórból. A hangfelvételt egyébként az ismert francia dj/producer, Alex Gopher masterelte.
Hát így készült ez a klip, szerintem soha jobbkor, mint abban az időszakban, amit a Drive című mozifilm nyitott meg lassan egy évtizede, és a Stranger Things tévésorozat koronáz meg éppen.
A videó: