Megújult a Lángoló!
Olvasd cikkeinket az új oldalunkon, ahol az eddigieknél jóval több tartalom vár!
Hamarosan könyv jelenik meg az 1988 és 1990 között működő legendás hazai thrash-zenekarról, az Undertakingről, amelynek szerzője az írásaival, interjúival az időnként a Lángoló Gitárokon is felbukkanó Dudich Ákos, akinek nevéhez a közelmúltban megjelent VHK-könyv is fűződik. A hírek szerint a kötet anyaga már nagyrészt elkészült, ugyanakkor a minél átfogóbb kiadvány érdekében további interjúalanyokat keres a szerző. Ha annak idején te is ott voltál valamelyik bulin, és megosztanád emlékeid másokkal is, itt az alkalom, hogy jelentkezz!
Ákos a következőket mondta a készülő könyvről:
Az alapanyag nagy része – személyesen, telefonon és e-mailen lefolytatott interjúk formájában – már rendelkezésünkre áll, de nem szeretnénk, hogy bárki is kimaradjon a visszaemlékezésből, ezért arra kérnénk mindenkit, hogy aki bármilyen személyes tapasztalattal rendelkezik akár az Undertaking Thrash-Mosh Clubbeli, akár az együttessel kapcsolatos egyéb események vonatkozásában, kérjük, írja meg visszaemlékezését, élménybeszámolóját, névvel, telefonos, esetleg facebookos elérhetőséggel együtt az undertaking.tmc@gmail.com e-mail címre 2015. május 31-ig! Kérdezzétek meg aput és szóljon a régi,
metalos barátainak is!
Ízelítőnek íme egy részlet a Cicóval (ex Bedlam, Nomad) készített interjúból:
Mikor először jöttünk vendégként zenélni hozzájuk, a Keletiben szálltunk le a vonatról, és már ott, a Keleti környéke tele volt szórva stencilezett fekete-fehér plakátokkal. Emlékszem, egy buszra kellett felszállni, ami a művházhoz vitt, ahol már minden készen állt a színpadon. Hatalmas Undertaking-logó. Mindig teltházas bulik voltak és akkoriban a közönség ingerenciája sokkal érzékenyebb volt. Mindenért hálásak voltak. Emlékszem, akkoriban az is eseménynek számított, ha levetítettek egy Metallica- vagy Slayer-klipet. A koncertek általában extázisba torkollottak, a közönség minden hangért megőrült, ami a gitárból jött ki. Olyan stagediving azóta sem volt, mint ott. Mikor mi is felléptünk a Landlerban, az Undertaking már egy mozgalmat tudhatott a magáénak Budapesten, és komoly tömegeket mozgatott meg. Így hát a mi bulink is jól sikerült persze, de amikor jött az Undertaking, elszabadult a pokol. A közönség nagyon szerette őket, ami párosult azzal, hogy ez inkább egyfajta életstílus is volt akkor.
Az év második felére várható könyvben a zenekar tagjai mellett számos ismert zenésszel készült interjú olvasható. Várhatóan nem csak az egykori rajongóknak lesz kellemes múltidézés, de azoknak is ajánlott, akik kíváncsiak arra, milyen volt a rendszerváltás környékén metálosnak lenni Magyarországon.